2 Ocak 2013 Çarşamba

bıırrr!!

Yılın ilk günü!!

Temiz hava almak için Hasanoğlan'a gittik beyimle!!

Donduk donduk!! Böyle bi üşüme şekli yok!! Resmen gözeneklerimden buhar çıkıyo!!

Kış günü maceraya ne gerek vardıysa!! Otur mis gibi evinde!! Yak kombiyi 80de, at sobaya 2 kütük,koy sobanın üstüne tarçını bol ihlamur, yayıla yayıla film izle..

Ama yok benim koca huylu!! Sıkılıyo adam evde.. Getirdi beni buralara!! Bari erken gelsek! Sobayı yakardım, o bahçede koştururken ben sıcacık salonda otururdum!! Yarım saat için donuyorum burda!

Neyse yinede çok da güzel oldu pek de güzel oldu!! Temiz hava aldık mis gibi!! Hem titreyen bedenime rağmen bir sürü güzel fotoğraf çektim! Yanlışlıkla çektiklerim bile güzel çıkmış!

Bi de değişik bi çiçek topladım bi kısmını kocama toplattım,hem de babamın yazları gübre deposu olarak kullandığı yerden :)
Yazdan kalma gübrelere, bana çiçek kopartabilmek için bastığı an çok mutlu oldum :)

Çiçeklerim çok güzel, bi kısmında beyaz şirin meyvesi gibi tohumlar var! Inşallah kurtlanmaz, zira evimin baş köşesine koydum!!

Sevdim 1 ocağı :) ama yinede yaz gelsin!!

Published with Blogger-droid v2.0.9

7 yorum:

 1. Çok sakin bir yere benziyor :) Ama bende katılıyorum yaz gelemeli :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten çok sakin bi yer!! Eskiden sessizlikten sıkılırdık orda!! Şimdi kafa dinlemeye gidiyoruz :) yaşlılık ışte :) ama yazın bi başka oluyo! Ağustosta akşamları soba yakabilir gündüzleri su savaşı yapabilirsin!! Kalabalık gidersen tandırı yakıp bahçeden topladığın ıspanaklarla gözleme yapıp, çam ağacının altındaki baba yapımı salıncakta sallanırken kahveni içebilirsin!! Hatta o salıncakta uyuyabilirsin bile!! Evet yaz gelsiiin!

   Sil
 2. çekiliş yapıyorum beklerim :)=)

  YanıtlaSil
 3. Ya çok imrendim.bende temiz hava almak istiyorum. İstanbul beni boğuyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Poyrazköye git hafta sonu orası mükemmeldi en son gittiğimde hem deniz de var daha ne!!

   Sil
 4. valla kombi sobanın yerini tutmuyor kardeş :)
  ama arada üşümek de lazım yok öle sıcak evde aşk yaşamak :) aşkın zorluklarını da tatmak gerek :)

  YanıtlaSil
 5. Evet tutmuyo gerçekten!! Tutsa bile kalorifer peteginde kestane pörtletmek hiç zevkli olmaz!! Sıcak soğuk ne fark eder aşk sıcak evde de zor :)

  YanıtlaSil