14 Aralık 2012 Cuma

arabaya dantel :)

Bu nasıl bi soğuk!!

Kuş olsak hiç üşümezdik hep güneye giderdik!! Ya da hiç kışın yaşanmadığı bi yer olsa orda yaşasak!! Parmak arası terlik giyinsek!! ..... 

Bütün bunları kocam arabanın camındaki buzları eritmek için en yüksek kulenin en ucundaki mutfağına sıcak su almaya gittiğinde düşünüyorum.. Arabanın içindeyim manzara süper! Sanki ben soğuktan büzüşen zavallı bi fani değilim de bi denizkızı prensesiyim! Kara vicdanlı kötü cadı beni buzdan dantel bi kafesin içine tıkmış! Ama panik yok! ben manzaranın tadını çıkarırken, iyi kalpli, yakışıklı, güçlü denizoğlanı prensim beni kurtarmış olacak nasılsa!..

Kocamın gelişiyle gerçek dünyaya dönüyorum. Özümü, buz gibi arabanın sert koltuğundan, daha da soğuk olan dışarıya atıp kocama yardım ediyorum!

Hayat zor! Kışın daha zor!

Bu arada kocam,kocam dedikçe bi arkadaş kızar hep bana. 'şuna kocam deme, eşim de' diye.. Niyeyse kocam kelimesi bana hep telefonlarının üstüne dantel örten geçmiş zaman kadınlarının kullandığı bi kelime gibi gelir. Çok vintage!! Hoşuma gidiyo :)

Published with Blogger-droid v2.0.9

7 yorum:

 1. Kocanın koca koca dertleri var derlerdi bize eskiden :) söylemleri inceltmek değilki amac:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten koca koca dertleri var! Ama iyiki biz varız yoksa çok zor olurdu onlara!! Yani bizim derdimiz daha büyük koca koca dertleri olan kocalarımız var : )

   Sil
 2. Anumm buza bak her sabah aynı buz temizlemece bizde de var kocamla bende arada kocam diyorum koca işte vintage mintage :)) aevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Of o buz seansları ya !! Her sabah geç kalıyoz :)

   Sil
 3. Bende hep kocam derim. Eşim başka kocam başka, daha bi gerçek daha bi samimi geliyo :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demi bencede samimi :) insan hiç eşim napiyon der mi kocam napiyon der :)

   Sil
 4. merhaba ben geldim...
  sizi izlemeye aldım...

  ben kasım da dünyaya geldim..ç
  seviyorum kışı, soğuğu :=)
  ah bide kar yağsa da kardan adam yapsak :)

  sizde beni izlemeye alırsanız sevinirim...

  sevgiler...

  YanıtlaSil