14 Şubat 2013 Perşembe

bol fıstıklı olsun!

Kırmızı elbiseler giyinip yemeklere gitmeler, kırmızı güller yollamalar, mum ışığında şiir okumalar.. Bi coşku, bi coşku! Ne oluyor yani?

365 günün 363ünde (doğum günü de var) sevgilisinin saçına bi kere dokunup ne kadar yumuşak saçların var demeyen adam, sevgililer gününde sevgilisinin saçına güller takip, onu prenses ilan ediyo!!
Aynı şekilde hergün belki bi makarna bile yaparken goygoylanan kadın o gün mum ışığında sofra hazırlayıp, kralını baş köşedeki tahtına yerleştiriyo!

Yanlış anlamayın! Bir gün değil hergün sevgililer günü geyiğine girmiycem! De anlamadığım nokta şu; imparator yasakladığı için evlenemeyen gençleri gizlice evlendiren aziz valentine, üstlendiği bu sevimli görev için 14 şubatta öldürüldü! Şimdi bunun neresi eğlenceli güzel bi gün?

Bu iyi kalpli adamın arkasından bi helva kavurup dağıtmayalım da, kırmızı elbiseler giyip gülüp oynayalım demi?

Uyuz oldunuz bana biliyorum :) şaka ediyorum! 'sevgililer günümüz kutlu olsun'

Not:Ama ben yine de bu akşam bi helva kavururum!!

Published with Blogger-droid v2.0.9

8 yorum:

 1. Sevgili Ebru vallahi çok tatlısın, hem de en fıstıklısından;) eksik olma yüzlerde tebessüm bırakıyorsun gerçekten, ama söylediklerinde haklısın, gönül almasını bilmeyen bir insan tek bir güne mi sığınacak yani? Neyse Ben de bu güzel gün vesilesiyle, sevdiklerinin ve sevenlerinin çevreni kuşattığı, nice güzel yıllar geçirmeni dilerim, en fıstıklısından;)...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen de bu güzel mesajında benim yüzümde tebessüm bıraktın demek ki sen de çok tatlısın :)
   Senin de hayatın bol fıstıklı mutlu geçsin :)

   Sil
 2. Helvamı bu çok yaratıcıymış hemde çok mantıklı ahahah :) Çok güldüm yahu :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ama haksız mıyım? Ölmüş adamın arkasından yaptıklarımıza bak :)

   Sil
 3. Valentine´ye Allah Rahmet etsin diyoruz ve bugüzel günü onun anisina kutluyoruz....Daaaa,niye cok önceleri kutlanmazken son yillarda böylesine bu kadar etkin oldu ben de bunu anlayamadim:)))
  Sevgiyle gecen nice günler diliyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Son günlerde popüler olmasının nedeni heralde valentinenin yasının bitmiş olması değildir!! Tamamen duygusaldır! :) sevgi hergün bizim olsun!

   Sil
 4. Anummm bu yazının bende en çok etki bırakan yanı helva oldu nasıl canım istedi;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa valentin bahane helva şahane demi?

   Sil